ສໍາລັບໂຄງການນອກຕາຂ່າຍໄຟຟ້າ, ຄໍາຖາມທໍາອິດແມ່ນເກືອບສະເຫມີຄືກັນ: ສະຖານີພະລັງງານແສງຕາເວັນມືຖືຂອງຂ້ອຍຕ້ອງການພະລັງງານຫຼາຍປານໃດ?
ບໍ່ມີຄໍາຕອບຫນຶ່ງຂະຫນາດທີ່ເຫມາະສົມທັງຫມົດ. ການຈັດອັນດັບພະລັງງານທີ່ຈໍາເປັນຕ້ອງໄດ້ຮັບການຄິດໄລ່, ບໍ່ພຽງແຕ່ເລືອກ. ການສົມມຸດຕິຖານທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງອັນຫນຶ່ງສາມາດນໍາໄປສູ່ການເຮັດວຽກຄືນໃຫມ່ທີ່ມີຄ່າໃຊ້ຈ່າຍ: ລະບົບ undersized ອາດຈະບໍ່ສາມາດສະຫນັບສະຫນູນການໂຫຼດໄດ້, ໃນຂະນະທີ່ລະບົບຂະຫນາດໃຫຍ່ເຊື່ອມໂຍງທຶນໃນຄວາມສາມາດທີ່ອາດຈະບໍ່ຖືກນໍາໃຊ້.
ຄູ່ມືນີ້ແຍກວິທີການຂະຫນາດ, ສະຫນອງຕາຕະລາງການອ້າງອິງໄວສໍາລັບສະຖານະການປະຕິບັດການທົ່ວໄປ, ແລະອະທິບາຍວ່າເປັນຫຍັງໂມດູນ PV, inverters ແລະການເກັບຮັກສາພະລັງງານຕ້ອງໄດ້ຮັບການຄິດໄລ່ແຍກຕ່າງຫາກ.
ນີ້ແມ່ນຈຸດເລີ່ມຕົ້ນສໍາລັບການຄິດໄລ່ຂະຫນາດທັງຫມົດ. ສິ່ງທີ່ສໍາຄັນແມ່ນການໃຊ້ໄຟຟ້າຕົວຈິງໃນໄລຍະ 24 ຊົ່ວໂມງ - ບໍ່ແມ່ນຜົນລວມຂອງການຈັດອັນດັບຊື່ອຸປະກອນຫຼືຈໍານວນອຸປະກອນທີ່ຄູນດ້ວຍພະລັງງານທີ່ມີການຈັດອັນດັບຂອງມັນ.
ມີສາມວິທີທີ່ຈະຄາດຄະເນການບໍລິໂພກຢູ່ໃນເວັບໄຊ:
ວິທີທີສາມແມ່ນຖືກນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປສໍາລັບ camps ກໍ່ສ້າງໃຫມ່ຫຼືສະຖານທີ່ຂຸດຄົ້ນບໍ່ແຮ່. ການຄາດຄະເນອຸດສາຫະກໍາໂດຍທົ່ວໄປແມ່ນ: 30 ຄົນສໍາເລັດການ camps: 60–120 kWh/ມື້; ແຄ້ມກໍ່ສ້າງ 100 ຄົນ: 250–400 kWh/ມື້.
ພະລັງງານສູງສຸດກໍານົດຄວາມອາດສາມາດ inverter ທີ່ຕ້ອງການ, ໃນຂະນະທີ່ການບໍລິໂພກພະລັງງານປະຈໍາວັນກໍານົດຄວາມອາດສາມາດ PV ທີ່ຕ້ອງການ. ເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນສອງຕົວກໍານົດການທີ່ແຕກຕ່າງກັນ.
ປົກກະຕິອຸປະກອນຢູ່ໃນບ່ອນບໍ່ເຮັດວຽກເຕັມທີ່ພ້ອມໆກັນ. ປັດໄຈຄວາມຕ້ອງການ 0.6–0.8 ຖືກນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປໃນການປະເມີນດ້ານວິສະວະກໍາ. ການສົມມຸດວ່າປັດໄຈຄວາມຕ້ອງການ 1.0 ອາດຈະສົ່ງຜົນໃຫ້ inverter ຂະຫນາດໃຫຍ່, ເຮັດໃຫ້ຄວາມສາມາດເກີນບໍ່ໄດ້ນໍາໃຊ້ຕະຫຼອດຊີວິດຂອງໂຄງການ.
ການພິຈາລະນາທີ່ສໍາຄັນຫນຶ່ງແມ່ນອຸປະກອນທີ່ມີມໍເຕີພະລັງງານສູງ, ເຊັ່ນ: ຈັກສູບນ້ໍາ, crushers ແລະອຸປະກອນຍົກ. ກະແສເລີ່ມຕົ້ນຂອງພວກເຂົາຕ້ອງຖືກຄິດໄລ່ແຍກຕ່າງຫາກ. ກະແສໄຟຟ້າເລີ່ມຕົ້ນທັນທີຂອງມໍເຕີ induction ໂດຍໃຊ້ການເລີ່ມຕົ້ນໂດຍກົງຕໍ່ເສັ້ນສາມາດບັນລຸ 5-7 ເທົ່າຂອງກະແສໄຟຟ້າຂອງມັນ. ຖ້າບັນຫານີ້ບໍ່ໄດ້ຮັບການແກ້ໄຂ, ເຖິງແມ່ນວ່າ inverter ທີ່ມີຂະຫນາດພຽງພໍອາດຈະເຮັດໃຫ້ການປົກປ້ອງຂອງມັນ.
ຕົວເລກນີ້ກໍານົດການຕັ້ງຄ່າການເກັບຮັກສາພະລັງງານ. ສໍາລັບ camps ທີ່ບໍ່ມີບ່ອນເຮັດວຽກສ່ວນໃຫຍ່ໃນເວລາກາງເວັນແຕ່ໃຊ້ໄຟຟ້າທີ່ສໍາຄັນໃນຕອນກາງຄືນ, ການບໍລິໂພກໃນຕອນກາງຄືນມັກຈະເກີນ 50% ຂອງການໃຊ້ປະຈໍາວັນ. ສໍາລັບສະຖານີສູບນ້ໍາທີ່ເຮັດວຽກສ່ວນໃຫຍ່ໃນເວລາກາງເວັນ, ສ່ວນແບ່ງເວລາກາງຄືນອາດຈະຕໍ່າກວ່າ 20%.
ສ່ວນແບ່ງເວລາກາງຄືນຕໍ່າລົງ, ການເກັບຮັກສາຫຼາຍຂື້ນເປັນຫນ້າທີ່ເສີມ. ສ່ວນແບ່ງທີ່ສູງຂຶ້ນ, ການເກັບຮັກສາພະລັງງານທີ່ມີຄວາມສໍາຄັນຫຼາຍຂື້ນກັບລະບົບລວມ.

ຕາຕະລາງຕໍ່ໄປນີ້ສະຫຼຸບຂອບເຂດປົກກະຕິສໍາລັບຫົກສະຖານະການປະຕິບັດການທົ່ວໄປ. ຕົວເລກເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນອີງໃສ່ປະສົບການອຸດສາຫະກໍາ; ຄວາມຕ້ອງການໂຄງການຕົວຈິງຕ້ອງໄດ້ຮັບການກວດສອບຕໍ່ກັບບັນຊີລາຍຊື່ການໂຫຼດ.
| ສະຖານະການປະຕິບັດງານ | ການບໍລິໂພກພະລັງງານປະຈໍາວັນ (kWh) | ພະລັງງານສູງສຸດ (kW) | ການບໍລິໂພກໃນຕອນກາງຄືນ | ຄວາມອາດສາມາດ PV ແນະນໍາ | ການເກັບຮັກສາພະລັງງານທີ່ແນະນໍາ |
| ຄ້າຍກໍ່ສ້າງ 30 ຄົນ | 60–120 | 15–25 | 50%–60% | ຊຸດ 20 kW | 40 kWh |
| ຄ້າຍກໍ່ສ້າງ 100 ຄົນ | 250–400 | 50–70 | 50%–60% | ຊຸດ 56–75 kW | 121 kWh |
| ປັ໊ມລະບາຍນ້ໍາ 22 kW ສອງ (ຫນຶ່ງປະຕິບັດງານ, ຫນຶ່ງ standby) | 200–300 | 40–50 | ຕ່ຳກວ່າ 20% | ຊຸດ 56 kW | ທາງເລືອກ, ຕາມຄວາມຕ້ອງການ |
| ແສງໄຊ 12×400 W (10 ຊົ່ວໂມງກາງຄືນ) | 50 | 5 | 100% | ຊຸດ 20 kW | 40 kWh |
| ສະຖານີໂທລະຄົມມະນາຄົມ (ການດໍາເນີນງານ 24/7) | 60–90 | 3–5 | 100% | ຊຸດ 20 kW | 40 kWh |
| ເຄື່ອງເຊື່ອມ, ອຸປະກອນຕັດແລະເຄື່ອງມືໄຟຟ້າຂະຫນາດນ້ອຍ | 80–150 | 20–40 | ປະມານ 30% | ຊຸດ 56 kW | ທາງເລືອກ, ຕາມຄວາມຕ້ອງການ |
ເພື່ອໃຊ້ຕາຕະລາງນີ້, ທໍາອິດໃຫ້ລະບຸສະຖານະການປະຕິບັດການແລະກວດເບິ່ງວ່າຊ່ວງໃດທີ່ກົງກັບການໃຊ້ພະລັງງານປະຈໍາວັນ. ຖ້າພະລັງງານສູງສຸດແລະການບໍລິໂພກພະລັງງານປະຈໍາວັນຊີ້ໃຫ້ເຫັນເຖິງຂະຫນາດຂອງລະບົບທີ່ແຕກຕ່າງກັນ, ໃຊ້ລະດັບພະລັງງານທີ່ສູງຂຶ້ນເປັນຈຸດເລີ່ມຕົ້ນ, ຫຼັງຈາກນັ້ນກວດເບິ່ງວ່າຄວາມອາດສາມາດ PV ແມ່ນພຽງພໍ.

ຜົນຜະລິດໂມດູນ PV ຖືກຈັດອັນດັບພາຍໃຕ້ເງື່ອນໄຂການທົດສອບມາດຕະຖານ: ອຸນຫະພູມໂມດູນຂອງ 25 ° C, irradiance 1,000 W/m² ແລະຄ່າສໍາປະສິດມະຫາຊົນທາງອາກາດຂອງ AM1.5. ເມື່ອອຸນຫະພູມ backsheet ຂອງໂມດູນເຖິງ 65 ° C ຢູ່ໃນບ່ອນ, ໂມດູນຊິລິໂຄນໄປເຊຍກັນທີ່ມີຄ່າສໍາປະສິດອຸນຫະພູມຂອງ -0.3%/°C ອາດຈະປະສົບກັບການຫຼຸດລົງຂອງຜົນຜະລິດປະມານ 12%-14%.
ຖ້າຄວາມອາດສາມາດຂອງ PV ແລະຜົນຜະລິດຈັດອັນດັບ inverter ຖືກຈັບຄູ່ກັນໃນອັດຕາສ່ວນ 1: 1, ລະບົບອາດຈະບໍ່ບັນລຸຜົນຜະລິດການຈັດອັນດັບຂອງ inverter ໃນລະຫວ່າງມື້ທີ່ຮ້ອນທີ່ສຸດ, ເຮັດໃຫ້ຄວາມອາດສາມາດຂອງ inverter ຖືກນໍາໃຊ້ຫນ້ອຍລົງ.
ການປະຕິບັດອຸດສາຫະກໍາທົ່ວໄປແມ່ນການຂະຫນາດຄວາມສາມາດ PV ຕິດຕັ້ງຢູ່ທີ່ 1.1–1.3 ເທົ່າຂອງຜົນຜະລິດການຈັດອັນດັບຂອງ inverter. ອັດຕາສ່ວນນີ້ເອີ້ນວ່າອັດຕາສ່ວນ DC/AC. ມັນບໍ່ແມ່ນອັດຕາເງິນເຟີ້; ມັນຊ່ວຍເຮັດໃຫ້ການນໍາໃຊ້ທີ່ດີກວ່າຂອງ irradiance ແສງຕາເວັນທີ່ມີຢູ່.
ຄວາມອາດສາມາດເກັບຮັກສາພະລັງງານແມ່ນຂຶ້ນກັບການຊົມໃຊ້ໄຟຟ້າໃນເວລາກາງຄືນແລະຄວາມເລິກທີ່ອະນຸຍາດ (DoD).
| ການບໍລິໂພກໃນຕອນກາງຄືນເປັນສ່ວນແບ່ງຂອງການນໍາໃຊ້ປະຈໍາວັນ | ການເກັບຮັກສາທີ່ຕ້ອງການສໍາລັບການບໍລິໂພກ 100 kWh / ມື້ | ລາຍລະອຽດ |
| 20% | ປະມານ. 22–25 kWh | ກວມເອົາແສງສະຫວ່າງຕອນແລງແລະການສື່ສານເທົ່ານັ້ນ, ໂດຍສົມມຸດວ່າຄວາມເລິກ 90% ຂອງການໄຫຼ |
| 40% | ປະມານ. 45–50 kWh | ກວມເອົາການໂຫຼດການຜະລິດຊ່ວຍໃນຕອນແລງ |
| 60% | ປະມານ. 67–75 kWh | ສໍາລັບສະຖານະການປະຕິບັດການຕະຫຼອດໂມງ, ມີຄວາມອາດສາມາດເພີ່ມເຕີມສະຫງວນໄວ້ສໍາລັບມື້ມີເມກຫຼືຝົນ |
| 100% (ສະຖານີໂທລະຄົມມະນາຄົມ) | ປະມານ. 110–120 kWh | ຮຽກຮ້ອງໃຫ້ມີການພິຈາລະນາການອອກແບບສໍາລັບ 2-3 ມື້ທີ່ມີເມກຫຼືຝົນຕິດຕໍ່ກັນ |
ການຄິດໄລ່ສາມາດສະແດງອອກເປັນ:
ຄວາມອາດສາມາດເກັບຮັກສາພະລັງງານ = ການໃຊ້ພະລັງງານປະຈໍາວັນ × ສ່ວນແບ່ງການບໍລິໂພກໃນເວລາກາງຄືນ ÷ ຄວາມເລິກຂອງການລະບາຍ × ປັດໄຈສະຫງວນທີ່ມີເມກໝອກ (1.0–1.3)
ປັດໄຈທີ່ຊ້ໍາຊ້ອນສາມາດກວດສອບໄດ້ຕໍ່ກັບຂໍ້ມູນອຸຕຸນິຍົມທ້ອງຖິ່ນໂດຍໃຊ້ ໂມດູນລະບົບນອກຕາຂ່າຍ JRC PVGIS.
ສໍາລັບແບດເຕີລີ່ lithium iron phosphate (LFP), ຄ່າການອອກແບບຄວາມເລິກຂອງການລົງຂາວປົກກະຕິແມ່ນ 90%. ຢ່າຄິດໄລ່ຕາມສົມມຸດຕິຖານຂອງ 100% DoD, ເພາະວ່ານີ້ສາມາດທໍາລາຍຊີວິດວົງຈອນໄດ້.
ຫມໍ້ໄຟ Lithium iron phosphate ສາມາດບັນລຸໄດ້ 5,000-8,000 ຮອບຢູ່ທີ່ຄວາມເລິກ 80% ຂອງການໄຫຼ. ສົມມຸດວ່າຫນຶ່ງຮອບວຽນການໄລ່ອອກຕໍ່ມື້, ນີ້ເທົ່າກັບປະມານ 13-21 ປີ. ອັນນີ້ສັ້ນກວ່າອາຍຸການໃຫ້ບໍລິການ 25 ປີທີ່ກຳນົດໄວ້ທົ່ວໄປສຳລັບໂມດູນ PV. ດັ່ງນັ້ນ, ການເກັບຮັກສາພະລັງງານອາດຈະຕ້ອງການການທົດແທນໃນລະຫວ່າງວົງຈອນຊີວິດຂອງລະບົບແລະບໍ່ຄວນຖືກມອງຂ້າມໃນການຄິດໄລ່ການລົງທຶນ.
ສະຖານີພະລັງງານແສງຕາເວັນມືຖືຂອງ ZM-Besta ແມ່ນມີຢູ່ໃນຫົກຊຸດພະລັງງານ, ເຊິ່ງກວມເອົາ 20 kW ຫາ 200 kW, ມີທັງຫມົດ 24 ແບບ. ຂໍ້ມູນສະເພາະຫຼັກແມ່ນລະບຸໄວ້ຂ້າງລຸ່ມນີ້.
| ຊຸດ | ຕິດຕັ້ງ PV ຄວາມອາດສາມາດ | ປະເພດໂມດູນ PV | ພະລັງງານຕໍ່ໂມດູນ | ຮອຍຕີນທີ່ຖືກປະຕິບັດ | ນ້ຳໜັກສິນຄ້າ (ບໍ່ລວມການເກັບຮັກສາພະລັງງານ) | ການເກັບຮັກສາພະລັງງານມາດຕະຖານ |
| 20 kW | 15–20 kW | N-type TOPCon | 690–720 ວ | 33–39ມ×4ມ | 3.8–4.3 ທ | 40 kWh |
| 56 kW | 40–56 kW | N-type TOPCon | 440–460 ວ | 63–85 m × 6 m | 12.5–15 ດ | 121 kWh |
| 75 kW | 56–77 kW | N-type TOPCon | 440–460 ວ | 63–85 m × 6 m | 12–15 ທ | ທາງເລືອກ, ຕາມຄວາມຕ້ອງການ |
| 150 kW | 109–152 kW | N-type TOPCon | 510–530 ວ | 70–96 m × 12 m | 33–36 ທ | 261 kWh |
| 175 kW | 133–175 kW | N-type TOPCon | 510–530 ວ | 70–96 m × 12 m | 31–34.5 ທ | ທາງເລືອກ, ຕາມຄວາມຕ້ອງການ |
| 200 kW | 148–204 kW | N-type TOPCon | 580–600 ວ | 85–110 m × 12 m | 31–34 ທ | ທາງເລືອກ, ຕາມຄວາມຕ້ອງການ |
ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະທົ່ວໄປໃນທົ່ວຂອບເຂດຜະລິດຕະພັນ:

ການເພີ່ມພະລັງງານທີ່ຖືກຈັດອັນດັບຂອງທຸກລາຍການໃນລາຍການອຸປະກອນໂດຍທົ່ວໄປຈະເຮັດໃຫ້ການຄາດຄະເນທີ່ສູງເກີນໄປ 30%–50%. ອຸປະກອນບໍ່ໄດ້ດໍາເນີນການທັງຫມົດພ້ອມໆກັນ, ແລະຄວາມແຕກຕ່າງກັນສາມາດແປໂດຍກົງໃນຄ່າໃຊ້ຈ່າຍຂອງລະບົບທີ່ບໍ່ຈໍາເປັນ.
ໃນເຂດບໍ່ແຮ່ທະເລຊາຍທີ່ມີອຸນຫະພູມລ້ອມຮອບຂອງ 45 ° C, ອຸນຫະພູມ backsheet ຂອງ PV ສາມາດເກີນ 70 ° C, ການຫຼຸດຜ່ອນການຜະລິດເກືອບ 15%. ການຈັດຂະໜາດລະບົບໂດຍອີງໃສ່ລະດັບມາດຕະຖານຢູ່ທີ່ 25°C ສາມາດສົ່ງຜົນໃຫ້ຜົນຜະລິດຕົວຈິງຕໍ່າກວ່າທີ່ຄາດໄວ້.
ການເກັບຮັກສາພະລັງງານກວມເອົາອັດຕາສ່ວນຢ່າງຫຼວງຫຼາຍຂອງຄ່າໃຊ້ຈ່າຍໃນລະບົບທັງຫມົດ. ຂະໜາດບ່ອນຈັດເກັບຂໍ້ມູນອີງຕາມພະລັງງານສູງສຸດໝາຍເຖິງການຈ່າຍຄ່າຄວາມອາດສາມາດເກັບຂໍ້ມູນທັງໝົດຂອງມື້ເພື່ອໃຫ້ກວມເອົາຈຸດສູງສຸດທີ່ອາດຈະເກີດຂຶ້ນພຽງແຕ່ສອງຊົ່ວໂມງເທົ່ານັ້ນ. ວິທີການທີ່ຖືກຕ້ອງແມ່ນການເກັບຮັກສາຂະຫນາດໂດຍອີງໃສ່ການບໍລິໂພກພະລັງງານໃນຕອນກາງຄືນ.
ອຸປະກອນທີ່ມີຕີນ deployed ຂອງ 110 m × 12 m ແລະນ້ໍາຫນັກ 34 t ຮຽກຮ້ອງໃຫ້ມີການກວດສອບລ່ວງຫນ້າຂອງເສັ້ນທາງເຂົ້າເຖິງສະຖານທີ່, radius ປ່ຽນເປັນສີແລະຄວາມສາມາດໃນການຍົກ crane. ເສັ້ນທາງຊົ່ວຄາວຢູ່ບ່ອນຂຸດຄົ້ນບໍ່ແຮ່ມັກຈະຖືກອອກແບບສໍາລັບຍານພາຫະນະເບົາ. ຖ້າຫາກວ່າຄວາມຕ້ອງການການເຂົ້າເຖິງແລະການຍົກຍ້າຍຂອງຍານພາຫະນະຫນັກແມ່ນເບິ່ງຂ້າມ, ອຸປະກອນອາດຈະມາເຖິງບ່ອນທີ່ແຕ່ບໍ່ສາມາດຍົກຍ້າຍໄດ້.
ການຜະລິດແມ່ນຂຶ້ນກັບເງື່ອນໄຂແສງຕາເວັນໃນທ້ອງຖິ່ນ. ໂດຍສົມມຸດວ່າ 4.5 ຊົ່ວໂມງແສງຕາເວັນສູງສຸດ ແລະປະສິດທິພາບຂອງລະບົບ 0.75–0.8, ແຕ່ລະ 1 kW ຂອງຄວາມອາດສາມາດ PV ຕິດຕັ້ງຈະສ້າງປະມານ 3.4–3.6 kWh ຕໍ່ມື້. ດັ່ງນັ້ນ, ລະບົບ 20 kW ຈະຜະລິດປະມານ 68-72 kWh ຕໍ່ວັນ. ໃນເຂດທີ່ມີ 5.5 ຊົ່ວໂມງແສງຕາເວັນສູງສຸດ, ການຜະລິດປະຈໍາວັນອາດຈະບັນລຸປະມານ 85 kWh. PVOUT ທ້ອງຖິ່ນຕົວຈິງສາມາດສອບຖາມໄດ້ໂດຍການປະສານງານໃນ. Global Solar Atlas.
ແມ່ນແລ້ວ, ແຕ່ການເລີ່ມຕົ້ນປະຈຸບັນຕ້ອງໄດ້ຮັບການຄິດໄລ່. ມໍເຕີ induction 22 kW ໂດຍໃຊ້ການເລີ່ມຕົ້ນໂດຍກົງຕໍ່ສາຍອາດຈະດຶງກະແສໄຟຟ້າທັນທີຂອງ 110-150 A. inverter ຕ້ອງມີຄວາມສາມາດ overload ພຽງພໍເພື່ອຈັດການກັບຄວາມຕ້ອງການນີ້. ສໍາລັບມໍເຕີທີ່ມີພະລັງງານສູງ, ເຄື່ອງ starter ອ່ອນຫຼືຄວາມຖີ່ຂອງຕົວປ່ຽນແປງ (VFD) ແມ່ນແນະນໍາໃຫ້ຫຼຸດຜ່ອນກະແສໄຟຟ້າເລີ່ມຕົ້ນແລະແຮງດັນໄຟຟ້າທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ.
ແມ່ນແລ້ວ. ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ບໍລິໂພກໄຟຟ້າສ່ວນໃຫຍ່ໃນລະຫວ່າງມື້, ເຊັ່ນ: ສະຖານີສູບນ້ໍາແລະການດໍາເນີນງານ crushing, ລະບົບອາດຈະດໍາເນີນການໂດຍບໍ່ມີການເກັບຮັກສາພະລັງງານ, ກັບ inverter ການສະຫນອງພະລັງງານໃນການຕອບສະຫນອງການໂຫຼດໄດ້. ແນວໃດກໍ່ຕາມ, ແອັບພລິເຄຊັ່ນທີ່ຕ້ອງການພະລັງງານສຳຮອງໃນຕອນກາງຄືນ ຫຼື ໃນຊ່ວງເວລາມີໝອກຕ້ອງການການເກັບຮັກສາພະລັງງານ.
ການອອກແບບ modular ສະຫນັບສະຫນູນການຂະຫຍາຍຄວາມອາດສາມາດໂດຍການເພີ່ມແລະເຊື່ອມຕໍ່ຫນ່ວຍງານເພີ່ມເຕີມໃນຂະຫນານ. ກ່ອນທີ່ຈະຂະຫຍາຍ, ກວດເບິ່ງຈໍານວນສູງສຸດທີ່ອະນຸຍາດຂອງ inverter ຂອງຫນ່ວຍຂະຫນານແລະຄວາມຈຸຂອງຈຸດເຊື່ອມຕໍ່. ການເພີ່ມຄວາມອາດສາມາດ PV ຢ່າງດຽວໂດຍບໍ່ມີການຍົກລະດັບລະບົບການແຈກຢາຍໄຟຟ້າອາດຈະບໍ່ພຽງພໍ.
ລະດັບຜະລິດຕະພັນແມ່ນລະບຸໄວ້ດ້ວຍລະດັບຄວາມຕ້ານທານຂອງສີດເກືອຂອງ ≤C5 ແລະການເຄືອບກອບ galvanized ຮ້ອນຂອງ ≥55 μm. ພາຍໃຕ້ການຈັດປະເພດການກັດກ່ອນ ISO 12944, C5-M ຫມາຍເຖິງສະພາບແວດລ້ອມທາງທະເລທີ່ມີ corrosive ສູງ, ລວມທັງບາງສະຖານທີ່ coastal ພາຍໃນ 500 m ຂອງທະເລ. ດ້ວຍລະດັບການປົກປ້ອງນີ້ແລະການກວດກາປົກກະຕິ, ລະບົບອາດຈະສະຫນັບສະຫນູນໄລຍະເວລາການບໍລິການຫຼາຍກວ່າ 15 ປີ. ຊີວິດການບໍລິການຕົວຈິງຍັງຂຶ້ນກັບເງື່ອນໄຂການກັດກ່ອນສະເພາະຂອງສະຖານທີ່ແລະຄວາມຖີ່ຂອງການບໍາລຸງຮັກສາ.
ຕິດຕໍ່: info@xzbesta.com
ຂໍ້ໄດ້ປຽບຂອງມຸງ BIPV: ທົດແທນແບບດັ້ງເດີມ ...
ຂໍ້ໄດ້ປຽບຂອງມຸງ BIPV: ທົດແທນແບບດັ້ງເດີມ ...